Złoty Wiek
O nasGaleriaKontakt
Powrót na stronę główną

Berlin - Poczdam

Wycieczki

W cenie: przejazd klimatyzowanym autokarem / usługi przewodnika i opieka pilota / 2 obiadokolacje, 2 śniadania, 2 noclegi w wygodnym hotelu w Słubicach / ubezpieczenie NNW i KL.


Terminy wyjazdów

Berlin - Poczdam / 09.08 - 11.08 (3 dni)
Berlin - Poczdam / 23.08 - 25.08 (3 dni)
Lwów Lwów Lwów
BERLIN stolica Niemiec, to miasto charakteryzujące się nowoczesnością, dynamicznym rozwojem, różnorodnością atrakcji, a także bogatym życiem kulturalnym. W nowej architekturze miasta nie zatarto śladów przeszłości. Zabytki i budowle miasta zostały odrestaurowane tak, aby nadal mogły cieszyć swym wyglądem napływających turystów. Niewątpliwym symbolem miasta jest Brama Brandenburska - symbol pokoju i wolności, wykonana z piaskowca, która jest świetnym przykładem niemieckiego klasycyzmu. W Berlinie zobaczymy ponadto: Plac Aleksandra ze słynną Wieżą Telewizyjną, Wyspę Muzealną, Plac pod Lipami, Plac Paryski, Reichstag - gmach parlamentu, Plac Poczdamski, Pomnik Holokaustu, Muzeum Pergamonu, historyczne fragmenty muru berlińskiego, Pałac Królewski Charlottenburg.

POCZDAM to stolica Brandenburgii, znana przede wszystkim z licznych pałaców i parków. Poczdam był miastem rezydencjonalnym Prus, a jego krajobraz kulturowy z barokowo-klasycystycznymi zabytkami został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bez wątpienia wyróżniającą się perełką wśród pałaców jest zespół parkowo-pałacowy o nazwie Sanssouci, który rozciąga się na 500 hektarach powierzchni parkowych i zawiera 150 budowli z przestrzeni lat 1730-1916. Kolejnym wyróżniającym się pałacem jest Cecilienhof wzniesiony przez dynastię Hohenzollernów, wzorowany na angielskich dworach gotyckich, w którym miała miejsce historyczna konferencja poczdamska.

W trzecim dniu wycieczki zawitamy do Szprewaldu, nazywanego „Wenecją Brandenburską”. To jedyna w swoim rodzaju kraina zamieszkana przez rdzennych Łużyczan, do dziś żywo kultywujących swoje tradycje. Płynąca tędy Szprewa tworzy unikatową deltę  śródlądową z tysiącami dróg i strumieni wodnych.
Lwów Lwów Lwów
Lwów Lwów
Miejsce i termin wyjazdu:
Strefa stałego klienta