Złoty Wiek
O nasGaleriaKontakt
Powrót na stronę główną


Budapeszt

Wycieczki

W cenie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje / wygodny hotel *** w centrum Budapesztu (pokoje 2 os. z łazienkami) / fakultatywnie rejs statkiem po Dunaju / przejazd klimatyzowanym autokarem / ubezpieczenie NNW i KL / opieka pilota i przewodnika.


Terminy wyjazdów

Budapeszt / 3-5.05 (3dni)
Budapeszt / 12-14.07 (3dni)
Budapeszt / 19-21.07 (3dni)
Budapeszt / 23-25.08 (3dni)
Budapeszt / 4-6.10 (3dni)
Budapeszt Budapeszt Budapeszt
BUDAPESZT
Do tej nazwy węgierskiej stolicy przywykła większość z nas. I nawet jeśli znamy jego drugie określenie „Perła Dunaju”, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z jego trafności. Kiedy sami staniemy na Zamkowym Wzgórzu i spróbujemy ogarnąć wzrokiem jego wspaniałe budowle, majestatyczne mosty i rozchodzące się promieniście aleje, jasnym staje się, że to jedno z najpiękniejszych miast naszego kontynentu. Zamek Królewski, „Baszty Rybackie”, gmach Parlamentu, Bazylika Św. Stefana oraz Wzgórze Gellerta z cytadelą to główne punkty miasta, które trzeba zobaczyć. Wspaniałym miejscem na aktywny wypoczynek, spacery czy pikniki wśród zieleni jest wyspa Św. Małgorzaty, gdzie panuje cisza i spokój od zgiełku miasta.

W programie zwiedzamy: Wzgórze Zamkowe, na którym znajduje się najstarsza część miasta wraz z Zamkiem Królewskim, Basztami Rybackimi, Kościołem św. Macieja, Bramą Wiedeńską. Przejazd na Górę Gellerta, wznoszącą się 130m ponad poziom Dunaju, spacer trasą widokową wzdłuż Cytadeli, z której roztacza się wspaniała panorama Budapesztu, Parlament – z zewnątrz, Bazylika, w której przechowywana jest najważniejsza relikwia Węgrów - zasuszona dłoń króla św. Stefana, Plac Bohaterów, Opera, Zamek Vajdahunyad, który znajduje się w Parku Miejskim. Przejedziemy również na Wyspę Małgorzaty aby podziwiać kompleks parkowy z Ogrodem Japońskim oraz fontannami. W drugim dniu wizyta w stolicy Zakola Dunaju – Szentendre. Spacer z przewodnikiem przez wąskie, strome uliczki, kręte zaułki, liczne place z kolorowymi zabudowaniami - jak w śródziemnomorskim miasteczku.
Budapeszt Budapeszt Budapeszt Budapeszt
Budapeszt Budapeszt
Miejsce i termin wyjazdu:
Strefa stałego klienta