Złoty Wiek
O nasGaleriaKontakt
Powrót na stronę główną

Drezno i Saksonia

Wycieczki

Wszystko w cenie: śniadania i obiadokolacje / wygodny hotel w Zgorzelcu(pokoje 2 os. z łazienkami) / zwiedzamy: Grünes Gewölbe – jeden z najwspanialszych skarbców świata, Pałac Zwinger – perełka baroku (Galeria Starych Mistrzów m.in. Rafael, Tycjan, Rubens, El Greco) Opera Sempera, Dresdener Schloss, Frauenkirche – odbudowany kościół NMP (duma Drezdeńczyków), Hofkirche – Katolicki Kościół zamkowy, przejazd do Bastei (widokowy most pomiędzy skałami nad malowniczą doliną Łaby, jeden z najatrakcyjniejszych punktów widokowych w Saskiej Szwajcarii), przejazd do Zamku Stolpen, w którym przez 49 lat była wieziona hrabina von Cosel, przejazd do Königstein- zwiedzanie najwiekszej górskiej twierdzy w Europie, która nigdy nie została zdobyta / przejazd klimatyzowanym autokarem / ubezpieczenie NNW i KL / opieka pilota i przewodnika


Terminy wyjazdów

Drezno i Saksonia / 16.08 - 18.08 (3 dni)
Drezno i Saksonia /
Drezno i Saksonia Drezno i Saksonia Drezno i Saksonia Drezno i Saksonia
Saksonia jest jednym z najpiękniejszych landów Niemiec. Liczne zabytki, które można tutaj spotkać jak również niezapomniane pomniki przyrody same przyciągają potencjalnych podróżnych.
Drezno jest stolicą Saksonii. Przez zauroczonych turystów często nazywane Elbeflorenz – czyli Florencją nad Łabą lub „perłą baroku”. Zwiedzając miasto dzisiaj, trudno uwierzyć, że w wyniku bombardowań w nocy 13 lutego 1945 roku zostało praktycznie zupełnie zniszczone. Naloty dywanowe przeprowadzone przez połączone siły USA i Wielkiej Brytanii należały do najbrutalniejszych ataków w historii świata. Pozbawiły życia ponad 35 tysięcy osób. Drezno bardzo szybko otrząsnęło się z tej tragedii, podobnie jak szybko udało mu się uwolnić od niszczycielskiego wpływu władz komunistycznych. W dzisiejszych czasach miasto jest uważane za jedną z najpiękniejszych ozdób Niemiec.
Drezno i Saksonia Drezno i Saksonia Drezno i Saksonia Drezno i Saksonia
Miejsce i termin wyjazdu:
Strefa stałego klienta