Złoty Wiek
O nasGaleriaKontakt
Powrót na stronę główną

Hiszpania-Monaco

Wczasy i wycieczki

Cena obejmuje: przejazd klimatyzowanym autokarem, 8 śniadań, 6 obiadokolacji, 2 noclegi tranzytowe we Francji w hotelu **/*** (pok. 2os. z łazienką), 6 noclegów w Hiszpanii w hotelu **** (pok. 2 os. z łazienką i balkonem), ubezpieczenie NNW - 2000 EUR, KL - 10000 EUR, opiekę pilota, taksę klimatyczną.


Terminy wyjazdów

Hiszpania - Lazurowe Wybrzeże /
Hiszpania - Lazurowe Wybrzeże / 6-16.06 (11 dni)
Hiszpania, Paryż, Monte Carlo Hiszpania, Paryż, Monte Carlo Hiszpania, Paryż, Monte Carlo
HISZPANIA
Hiszpania to prawdziwy raj dla turystów. Łagodny, śródziemnomorski klimat znakomicie współgra z pięknem zabytkowych miast oraz radosną hiszpańską kulturą. Hiszpania to kraj o pasjonującej kulturze i historii. Przez setki lat mieszały się tutaj kultury europejska i arabska. Po burzliwych czasach pozostały liczne pamiątki w postaci pięknych i doskonale zachowanych zabytków. Szukając odpowiedniego miejsca na spędzenie urlopu w Hiszpanii warto rozważyć ofertę Barcelony. Katalońska stolica to miejsce jedyne w swoim rodzaju, posiada wiele najwyższej klasy zabytków, takich jak gotycka katedra św. Eulalii z XIII-XV w., aleja Ramblas, Park Guell, dzielnica Barii Gotic, Palau Nacional i słynne dzieło katalońskiego architekta Antonio Gaudi – Sagrada Familia, co w języku katalońskim znaczy Świątynia Pokutna Świętej Rodziny. Obszar, który przyciąga największą ilość turystów to z pewnością słoneczne i gorące Costa Brava z popularnymi miejscowościami Malgrat de Mar, czy Lloret de Mar.

Malgrat de Mar to miejscowość wypoczynkowa, oddalona od Barcelony o około 60 km ze wspaniałą, długą plażą i nadbrzeżną promenadą, przy której znajdują się liczne sklepy, bary i restauracje. Wieczorem warto wybrać się na spacer po XV-wiecznej starówce, gdzie panuje typowo śródziemnomorska atmosfera. W pobliżu miasteczka znajduje się wiele znanych kurortów wypoczynkowych m.in. Blanes, Lloret de Mar, czy Tossa de Mar. Warto wybrać się na rejs katamaranem, aby podziwiać przepiękne widoki wybrzeża. Uwagę przyciągają niezwykle bogate w roślinność ogrody botaniczne z kaktusami, roślinnością śródziemnomorską i tropikalną.

MONTE CARLO
Monte Carlo to jedyne miejsce w Europie, gdzie każdy może chociaż przez krótką chwilę poczuć się milionerem. Ta najsłynniejsza dzielnica Księstwa Monako zyskała bowiem swoją sławę dzięki jednemu z największych kasyn na świecie. Przed kasynem w Monte Carlo rozciąga się nieprzerwanie pielęgnowany przez ogrodników Jardin des Boulingrins. Ogród pełen tropikalnych roślin i trzy fontanny położone na stoku wzgórza tworzą wspaniałą perspektywę dla widocznej w tle bogatej fasady. Będąc w Monte Carlo warto wybrać się na spacer wzdłuż najsłynniejszej plaży Monako - Lavrotto. W Monte Carlo znajduje się także trasa znanego rajdu samochodowego. Corocznie odbywa się tu wyścig Formuły 1 - Grand Prix Monako.

W programie zwiedzamy: Cannes - Promenada La Croisette, Pałac Festiwalowy i słynny chodnik z odciskami dłoni znanych gwiazd filmowych, stary port. Barcelona - Sagrada Familia (Świątynia Pokutna Świętej Rodziny, wnętrza dodatkowo płatne 9 EUR), Park Guell, Wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym, Łuk Triumfalny, Font Magica, Ramblas - słynna ulica handlowa. Monte Carlo - port jachtowy, kasyno, bajeczna plaża Larvotto, pałac Grimaldich (z zewnątrz), Katedra św. Mikołaja z prochami tragicznie zmarłej Księżnej Monako Grace Kelly.
Hiszpania, Paryż, Monte Carlo Hiszpania, Paryż, Monte Carlo Hiszpania, Paryż, Monte Carlo Hiszpania, Paryż, Monte Carlo Hiszpania, Paryż, Monte Carlo Hiszpania, Paryż, Monte Carlo Hiszpania, Paryż, Monte Carlo Hiszpania, Paryż, Monte Carlo Hiszpania, Paryż, Monte Carlo Hiszpania, Paryż, Monte Carlo
Miejsce i termin wyjazdu:
Strefa stałego klienta