Złoty Wiek
O nasGaleriaKontakt
Powrót na stronę główną

Mazury - Wilno

Wycieczki

Wszystko w cenie: śniadania i obiadokolacje/ 2 noclegi w uroczo położonym ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem Niegocin, 1 nocleg w hotelu w centrum Wilna (pokoje 2 osobowe z łazienkami) / wycieczki: kwatera Hitlera w Gierłoży, rejs statkiem po jeziorze Niegocin, Mikołajki, Sanktuarium Św. Lipka, Reszel - miasteczko z listy UNESCO, Kętrzyn – zamek krzyżacki i kościół obronny św. Jerzego, Giżycko – wieża ciśnień / Wilno: Ostra Brama, Muzeum Adama Mickiewicza, Wzgórze III Krzyży, Starówka, Uniwersytet Wileński, Cmentarz na Rossie, Troki – Zamek Wielkich Książąt Litewskich / ognisko z kiełbaskami / przejazd autokarem i ubezpieczenie NNW, KL / opieka pilota i przewodnika


Terminy wyjazdów

Mazury-Wilno / 08.05 - 12.05
Mazury-Wilno / 26.06 - 30.06
Mazury-Wilno / 28.08 - 01.09
Mazury-Wilno /
Mazury-Wilno /
Mazury Mazury Mazury Mazury
Mazury to Kraina Wielkich Jezior a zarazem Zielone Płuca Polski, jeden z najatrakcyjniejszych obszarów turystyczno-rekreacyjnych w Polsce. Przepiękne krajobrazy, pomniki przyrody, liczne jeziora, zamki krzyżackie, sanktuaria, historyczne miejsca z czasów II wojny światowej, to wszystko stanowi o wyjątkowym charakterze tego regionu.
Wilno – najbardziej włoskie miasto na północ od Alp z barokowymi kościołami, magnackimi rezydencjami i kamieniczkami. Jest kolebką romantyzmu polskiego, gdzie mieszkali, uczyli się i tworzyli nasi rodacy: Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Józef Ignacy Kraszewski, Wojciech Bogusławski, Stanisław Moniuszko. Zwiedzając Wilno trzeba koniecznie zobaczyć Ostrą Bramę z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, o której rozpisywał się A. Mickiewicz w „ Panu Tadeuszu”, przejść się po dziedzińcach Uniwersytetu Wileńskiego, jednego z najstarszych w Europie Wschodniej oraz na Cmentarzu na Rossie przystanąć na moment przy grobie matki Marszałka Piłsudskiego, u stóp której złożono serce syna.
Mazury Mazury Mazury Mazury Mazury
Mazury Mazury Mazury
Miejsce i termin wyjazdu:
Strefa stałego klienta