Złoty Wiek
O nasGaleriaKontakt
Powrót na stronę główną

Paryż i zamki nad Loarą

Wycieczki

W cenie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje / hotel *** na paryskich przedmieściach (10 km do centrum, pokoje 2 os. z łazienkami) / rejs po Sekwanie (fakultatywnie) / przejazd klimatyzowanym autokarem / ubezpieczenie NNW i KL / opieka pilota i przewodnika.


Terminy wyjazdów

Paryż-Zamki nad Loarą / 21-27.07 z noclegiem tranzytowym (7dni)
Paryż-Zamki nad Loarą / 18-24.08 z noclegiem tranzytowym (7dni)
Paryż-Zamki nad Loarą /
Paryż Paryż Paryż
PARYŻ
W ciągu wieków, dzięki pozycji kraju i języka na arenie międzynarodowej Paryż był stolicą cywilizacji europejskiej. Miejsce niezaprzeczalnie kojarzy się z miastem zakochanych, dzięki swojemu fantastycznemu klimatowi, wąskim uliczkom i licznym kafejkom. Jest to także miasto sztuki i artystów. Normalne są wystawy obrazów wprost na jezdni, czy chodniku. Paryż to też ulubione miejsce fotografów. Powstało tu wiele filmów. Miasto uważane jest za kulturalne centrum świata. Znajduje się tu ponad 400 galerii sztuki i ok. 150 muzeów.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jaki jest najważniejszy zabytek Paryża. Dla jednych będzie to słynna wieża Eiffla, dla innych Łuk Triumfalny, dla jeszcze innych gotycka katedra Notre Damme. Wielu miejsc nie można pominąć m.in Luwru, najpiękniejszego paryskiego pałacu z największym na świecie Muzeum Sztuki. Będąc tutaj warto wybrać się także, na spacer po Cmentarzu Pere Lachaise, który z jednej strony jest miejscem pochówku wielu sław, a z drugiej największym terenem zielonym miasta. PARYŻ ZAPRASZA!

W programie zwiedzamy: Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Wieżę Eiffla, wyspę La Cite z najsłynniejszą katedrą Paryża - Notre Dame, słynną dzielnicę Łacińską, a w niej Sorbonę – jedną z najstarszych uczelni oraz Panteon – mauzoleum wybitnych Francuzów, Luwr, Wersal - pełen przepychu pałac, była rezydencja Króla Ludwika XIV z królewskimi ogrodami, labiryntami z żywopłotów i wielkimi fontannami, całodzienna wycieczka autokarowa do zamków nad Loarą: CHAMBORD - największa i najsłynniejsza rezydencja w dolinie Loary, zamki CHENONCEAU i BLOIS, w Paryżu Bazylika Sacré-Cœur, wzniesiona na szczycie wzgórza Montmartre, Plac du Tertre – jedno z najbardziej malowniczych miejsc Paryża, spacer przez Plac Pigalle i Plac Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge, następnie Pola Marsowe, nekropolia Pere Lachaise - gdzie można uczcić pamięć Fryderyka Chopina, Jima Morrison z The Doors, pisarza Oskara Wilde’a, Edith Piat i wielu innych znanych osobistości.
Paryż Paryż Paryż Paryż Paryż Paryż Paryż Paryż Paryż
Miejsce i termin wyjazdu:
Strefa stałego klienta