Złoty Wiek
O nasGaleriaKontakt
Powrót na stronę główną

Pszczyna, Tychy

Wycieczki

Zwiedzanie: Zamek w Pszczynie, Muzeum Piwowarstwa, Browar Tyski/ degustacja piwa/ obiad/ piknik grillowy z akordeonistą w karczmie / przejazd autokarem i ubezpieczenie NNW/ opieka pilota i przewodnika.


Terminy wyjazdów

Pszczyna, Tychy / proszę pytać
Święty Krzyż, Oblęgorek / proszę pytać
Ojców / proszę pytać
Pszczyna, Tychy Pszczyna, Tychy Pszczyna, Tychy
Pszczyna to jedno z najpiękniejszych miast województwa śląskiego, od prawie 700 lat zachwyca XVIII–XIX wiecznymi zabytkami oraz bogactwem historii i tradycji. Piękny rynek i okazały zamek Książąt Pszczyńskich w otoczeniu malowniczego parku robi niezwykłe wrażenie

Święty Krzyż, Oblęgorek

Kolonie wycieczkowe

Zwiedzanie: Klasztor Święty Krzyż, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku/ obiad/ piknik grillowy z akordeonistą w karczmie / przejazd autokarem i ubezpieczenie NNW/ opieka pilota i przewodnika


Terminy wyjazdów

Pszczyna, Tychy / proszę pytać
Święty Krzyż, Oblęgorek / proszę pytać
Ojców / proszę pytać
Święty Krzyż, Oblęgorek Święty Krzyż, Oblęgorek Święty Krzyż, Oblęgorek Święty Krzyż, Oblęgorek
Święty Krzyż, Oblęgorek Święty Krzyż, Oblęgorek Święty Krzyż, Oblęgorek
Góry Świętokrzyskie uznawane są za najstarsze w Polsce. Tutaj na wzniesieniu o nazwie Święty Krzyż góruje pobenedyktyński klasztor z XII wieku. Jest to najstarsze sanktuarium w Polsce z relikwiami Krzyża Świętego, do którego rokrocznie pielgrzymuje tysiące wiernych.

Oblęgorek, malowniczo położona wieś w powiecie kieleckim słynie z pałacyku, w którym żył i pracował Henryk Sienkiewicz. Obecnie mieści się w nim muzeum naszego sławnego noblisty. Można w nim obejrzeć wiele oryginalnych eksponatów związanych z życiem i twórczością pisarza.


Ojców, Olsztyn

Kolonie wycieczkowe

Zwiedzanie: Zamek w Pieskowej Skale, Maczuga Herkulesa, Ojcowski Park Narodowy, Ruiny Zamku w Olsztynie/ obiad/ piknik grillowy z akordeonistą w karczmie / przejazd autokarem i ubezpieczenie NNW/ opieka pilota i przewodnika


Terminy wyjazdów

Pszczyna, Tychy / proszę pytać
Święty Krzyż, Oblęgorek / proszę pytać
Ojców / proszę pytać
Ojców Ojców Ojców Ojców
Ojców to niewielka miejscowość na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, powstała w XIV w. jako osada wokół zamku wzniesionego za panowania Kazimierza Wielkiego. Dziś miejsce to jest częścią Ojcowskiego Parku Narodowego, który poprzez liczne formy krasowe (ostańce skalne, wywierzyska, jaskinie) jest bardzo dużą atrakcją turystyczną regionu.

Olsztyn to miejscowość znana przede wszystkim z zamku w Olsztynie, a raczej jego ruin, który jest jedną z najbardziej okazałych warowni na jurajskim szlaku. Jest miejscem chętnie odwiedzanym przez wszystkich, którzy szukają pięknych widoków, spokoju i oderwania się od codzienności.
Miejsce i termin wyjazdu:
Strefa stałego klienta